کانادا کشوری زیبا وغنی از فرهنگ، که با عمارت های منحصر به فرد سبقه ی تاریخی خود را حفظ کرده و برای هر گردشگری حرفی برای گفتن دارد، وقتی که سخن از مرز مشترک آن یعنی آمریکا نیز به میان می آید، تآثیرات شگرف این کشور بر کانادا و توسعه یافتگی را بهتر و بیشتر احساس می کنیم.

با دریم تایمز در کانادا

کانادا و موقعیت جغرافیایی:
پایتخت کشور کانادا، شهر اتاوا است.
کانادا به لحاظ وسعت و مساحت پس از روسیه در جهان، دومین کشور پهناور است.
کانادا به علت نزدیکی به قطب شمال و سرمای شدید آن، با بخش هایی خالی از سکنه از خاک اش در نقشه دیده می شود.
شهرهای تورنتو، مونترآل و ونکوور پرجمعیت‌ترین شهرهای کانادا هستند.
کانادا به علت نزدیکی مرزهایش به آمریکا، بزرگترین روابط اقتصادی را با این کشور بیش از هر کشور دیگری داراست.

کانادا و جذب توریسم:
کانادا دارای منابع طبیعی متنوع و بی پایانی است، که توریسم در گردش زیادی را جذب خود می کند.
شهر ونکوور کانادا به جهت تنوع آب و هوایی و همچنین به جهت وجود آبشار نیاگارا آمریکا در نزدیکی مرزهایش از محبوبیت بالایی برخوردار است.
تورنتو کانادا در بورس جزو 10 کشور برتر جهان است، و از این جهت اقتصاددانان در گردش زیادی را جذب خود می کند.
تابستان های معتدل و زمستان های سرد و پربرف توریسم موردنظر خودش را در کانادا دارد، گردشگرانی که تعطیلات گرم رویایی خود را می خواهند در کانادا بگذرانند، و آنها که علاقمند به ثبت خاطرات رویایی و دیدن خرس های سفید قطبی اند در میان برف و اسکی روی یخ، کانادا انتخاب مناسب آنهاست.

جاذبه های گردشگری کانادا:
اگر می خواهید از ترافیک و آلودگی های شهری به جایی پناه ببرید، ما به شما مونترال قدیمی را پیشنهاد می دهیم، تا سوار بر ارابه های قدیمی از بناهای چشم نواز این بخش از کانادا دیدن نمایید، و طعم دلچسب مزه های مطبوع رستوران های متنوع اش را در آرشیو خاطراتتان ثبت کنید.
جشنواره کلگری استمپید ده روزه در کانادا همان جایی است که هیجان کودک و بزرگسال را به یک میزان برمی انگیزد، حتمآ سربزنید و طعم به یادماندنی پنکیک بی نظیری که بعنوان یک صبحانه دوست داشتنی در آنجا سرو می شود را بچشید، لذت سوارکاری، بازی و نمایش های شبانه این جشنواره جز برنامه های همیشگی گردشگران در کانادا است.
برج سی ان در شهر تورنتو کانادا دارای شهرتی جهانی است، که یکی از نشان های معروف این شهر شده است، جهانگردانی که هر ساله برای تماشا و عکس برداری از منظره دیدنی این سازه بلند و جذاب، شهر تورنتو را برای سفر انتخاب می کنند و ماندنی ترین خاطرات عاشقانه و دو نفره یشان را در نزدیکی این برج پرنور می سازند.

چرا کانادا:
کانادا کشوری زیبا وغنی از فرهنگ، که با عمارت های منحصر به فرد سبقه ی تاریخی خود را حفظ کرده و برای هر گردشگری حرفی برای گفتن دارد، وقتی که سخن از مرز مشترک آن یعنی آمریکا نیز به میان می آید، تآثیرات شگرف این کشور بر کانادا و توسعه یافتگی را بهتر و بیشتر احساس می کنیم.

 

غذاهای معروف کانادا:

سوپ نخودفرنگی غذایی محبوب با سبک مخصوص کانادایی، که در فصل های سرد سال پای ثابت و همیشگی مردم کانادا است، عطر سبزیجات غوطه ور در میان گوشت خوک طعم بی نظیری از آن می سازد.
بانوک نوعی نان با قدمتی بی سابقه که مربوط به مناطق بومی کانادا است، و در همه رستوران ها و نانوایی ها یافت می شود و طرفداران بسیاری دارد.
تارت کره ای شیرینی ساده و سنتی همه پسند در کانادا، یک میان وعده دوست داشتنی در بین مردم کانادا است.
همچنین گوشت دودی مونترال، چیپس های کچاپ کانادایی، و کوکتل ملی کانادا از غذاهای معروف و محبوب در میان مردم کانادا است.

مراکز خرید در کانادا:
تازه ترین و بهترین مواد غذایی و دریایی را در تورنتو و در بازار سنت لورنس کانادا خریداری کنید.
لذت خرید بهترین و برترین برند های جهانی و صرف یک وعده ی غذایی دلچسب را در فودکورت مرکز خرید ایتون سنتر در تورنتو کانادا را به خاطرات
دلچسب تان اضافه کنید. 
اجناس تخصصی و لوازم الکترونیکی مورد نیازتان را در مرکز خرید اسکوئر وان کانادا بیابید، همچنین از بورس جامع کفش و زیورآلات این مجموعه هم دیدن نمایید.
همه آنچه که نیاز دارید را در مراکز خرید کانادا از بوتیک های خاص و گران قیمت گرفته تا بازارهای بومی و محلی دوست داشتنی خواهید دید.