گروه لحظات رویایی با افتخار شرایطی کم نظیر و استثنایی را محیا نموده تا سفری پر از خاطرات شیرین را در ترکیه تجربه کنید، کشوری خوش آب و هوا، با جاذبه های جذاب گردشگری، دیدن بناها و معماری های باشکوه با سبقه طولانی و گویی مرور تاریخ از یک طرف و شباهت جذاب غذاهای محبوب استانبول با غذاهای خوشمزه ایرانی از طرفی دیگر موجب شده است تا این کشور گزینه مناسبی برای سفر و ثبت خاطرات به یادماندنی باشد.

با دریم تایمز در ترکیه

 

ترکیه و موقعیت جغرافیایی:

پایتخت کشور ترکیه، آنکارا است.

استانبول بزرگترین و مهم ترین شهر در کشور ترکیه است.

کشور ترکیه با کوهستان های انبوه و ابرهای پرباران به کشوری محبوب تبدیل شده است.

ترکیه به شکل مستطیلی پهناور گذرگاه مهمی برای ترانزیت کالا به آسیا و اروپا بشمار می رود.

 

ترکیه و جذب توریسم:

از دید اقتصاد دانان، اقتصاد کشور ترکیه پرقدرت رو به رشد است و این خبر از گردش پول مطلوب و حال خوب سرمایه گزاران می دهد.

ترکیه آب و هوایی مطبوع و جلگه ای دارد، که این امر به تنوع محیطی این کشور کمک کرده و سالیانه گردشگران وطبیعت دوستان زیادی روانه این کشور می شوند.

مردم ترکیه در دسته بندی های کشورهای اروپایی به دین اسلام پایبند هستند و همچنین در اعیاد فطر و قربان در کشور ترکیه تعطیل رسمی حاکم است.

همچنین حجاب در این کشور اختیاری است، این وجوه از آنکارا سالیانه توریسم زیادی را با تنوع فرهنگ و عقیده به ترکیه سوق می دهد.

 

جاذبه های گردشگری ترکیه:

اگر قصد سفر به ترکیه را دارید حتما از عمارت باشکوه ایاصوفیه و معماری زیبا و رنگ های چشم نواز داخل آن لذت ببرید.

رویایی و خیره کننده است عکاسی و بالن سواری در دره های سنگی سورئال کاپادوکیا و دیدن جلوه های سنگی و رنگی این جاذبه جذاب در کشور ترکیه. 

تماشای غروب آفتاب و ویرانه های بجا مانده در سفردریایی مدیترانه با قایق های بادبانی لذتی به یادماندنی از سفر به ترکیه را در خاطراتتان ثبت می کند.

چتربازی بر فراز خلیج نیلی اولودنیز و دیدن جنگل های سرسبز آن، گویی که از زمین به عمق کارپستالی بی نهایت زیبا و آرام گام برداشته ایم.

 

غذاهای معروف ترکیه:

ایچلی کوفته  که عنوان یکی از محبوب ترین غذاهای کشور ترکیه است بسیار نزدیک به ذائقه ایرانی ها است، کوفته ی مغزدار با ترکیب فوق العاده گوشت، پیاز و سبزیجات تازه هوش از سر گردشگران استانبول می برد.

به جرأت می توان گفت که لذیذترین کباب ها را بعد از ایران می توان در ترکیه یافت، شیش کباب، اسکندر کباب، بیتی بف که با گوشت بره و مرغ در میان سبزیجات و ادویه های تند گریل شده، استانبول را در خاطراتتان ماندنی تر می کند.

لاهماجون با ترکیب گوشت چرخ کرده و لیمو و جعفری معطر، که به عقیده عده ای به پیتزای ترکیه ای معروف است که شاید بخاطر شباهت این غذا به پیتزا به این نام معروف شده، غذایی محبوب و کم هزینه که در همه جای کشور ترکیه به آسانی یافت می شود.

عنوان قهوه ترک که با این نام شهره ی جهان شده است، برای استشمام عطر تلخ و دوست داشتنی این قهوه فقط باید دم کرده ی آن را در خود کشور ترکیه نوشید.

باقلوا استانبولی که نسخه اصلی آن را فقط آشپزهای کشور ترکیه خوب می دانند، و با ترکیب پسته و گردو در زمره ی خوش مزه ترین شیرینی های جهان است.

 

 

 

مراکز خرید در ترکیه:

اگر می خواهید از برترین برندهای بین المللی دیدن کنید و بعد از یک خرید لذت بخش در سایه یک پارک تفریحی غذای مورد نظرتان را نوش جان کنید ما به شما استانبول مال را توصیه می کنیم تا از تمام امکانات یک مجموعه کامل  و تمام عیار استفاده کنید.

مرکز خرید فروم استانبول با امکاناتی چون رستوران، سالن بولینگ و سالن سینما و یک چرخ وفلک بسیار بزرگ تبدیل به بزرگترین مرکز خرید اروپا در ترکیه شده است، اما این تمام ماجرا نیست، هیجان انگیزتر خواهد شد وقتی که در یک مرکز خرید سر و کله ی یک آکواریوم بزرگ با انبوهی از گونه های دریایی پیدا می شود.

مرکز خرید کنت پلازا  که نسبتأ جدید است و برندهای بی نظیری را دل خود جای داده است، دارای یک سینمای بزرگ با بیش از 10 پرده است که تبدیل به پاتوقی دوست داشتنی برای جوانان شده است.

مرکز خرید پانورا نه فقط یک مرکز برای یک خرید ایده آل، بلکه مجموعه ای چند وجهی دارای محوطه تفریحی بازی کودکان، میزهای بیلیارد، سالن بولینگ و رستوران ها و کافه های مشهور است.