ایتالیا کشوری زیبا، که بخش قابل توجهی از میراث فرهنگی جهان را درون خود داراست.
ایتالیا می تواند انتخابی بی نظیر برای سفر باشد و کشف راز و رمز هایی که در طبیعت انبوه و حیرت انگیزش دارد.

با دریم تایمز در ایتالیا

ایتالیا و موقعیت جغرافیایی:
پایتخت کشور ایتالیا، شهر رم می‌باشد.
بین کشورهای پرجمعیت اروپا، ایتالیا رتبه پنجم را داراست.
شکل نقشه کشور ایتالیا شهرتی جهانی دارد، که شبیه به چکمه است.
ایتالیا در کل تقریبأ گرم است، ولی در شمال آن به علت وجود رشته کوه های آلپ آب و هوایی سرد دارد.
دو جزیره ساردنی و سیسیل که در دریای مدیترانه قرار دارند، جزو کشور ایتالیا می باشند.

ایتالیا و جذب توریسم:
ایتالیا اقتصادی پیشرفته دارد و از اعضای نظام سرمایه داری است، این از چشم سرمایه داران دور نمانده است.
ایتالیا دارای تنوع محصولات کشاورزی و دامپروری است، و از چشم گردشگرانی که بر سبک درست غذایی شان تأکید دارند، دور نمانده است.
ایتالیا به علت نزدیکی با دریای مدیترانه و اتفاقاتی که در تاریخ گذشته در این دریا پدید آمده، سرشار از فرهنگ و تمدن است، و این سالیانه توریسم انبوهی را به این کشور و زیبایی هایش سوق می دهد.
ایتالیا با معماری های زیبا و بناهای فاخر هنری اش، یکی از اصلی ترین قطب های بین المللی توریسم را داراست.
ایتالیا بیشتر و بهتراز هر کشور دیگری، از نظر امکانات پذیرش توریسم و راه های ارتباطی فوق العاده اش، بالاترین منابع اقتصادی را از طریق توریسم در گردش کسب می کند، و این آمار ایتالیا را در دسته کشورهای اروپایی و جهان به شهرتی باورنکردنی تبدیل کرده است.

جاذبه های گردشگری ایتالیا:
ونیز شهری جزیره ای است، که با کانال های طولانی در خیابان هایش معروف شده است، کانال ونیز مکانی مناسب برای ثبت عاشقانه هایتان است.
برج کج پیزا ساخت این برج در دوره رنسانس انجام شده است، علت شهرت این برج مربوط به همین نقص موجود می باشد، و موجب شهرت جهانی برج پیزا نه فقط در ایتالیا بلکه در کل جهان است.
دریاچه کومو جزو محبوب ترین و دیدنی ترین جاذبه های گردشگری در کشور ایتالیا است، هوای دلپذیر، آب، مناظر فوق العاده کوهستانی، ویلاها و کاخ های مجلل و امکان ماهی گیری از جاذبه های دوست داشتنی در این دریاچه است، که در تمام ایام سال نه تنها توریسم در گردش را جذب خود می کند بلکه برای مردم ساکن در ایتالیا نیز مکان مورد نظر برای تفریح است.
شهر واتیکان با بناهای هنری و معماری های زیبا که آثار هنرمندانی چون میکل آنژ، ساندرو بوتیچلی را در کلیسای سیستین داراست، از دید لنزهای دوربین هنر دوستان و توریسم خوش ذوق ایتالیا جاذبه ای فاخر و ارزشمند است.

چرا ایتالیا:
ایتالیا کشوری زیبا، که بخش قابل توجهی از میراث فرهنگی جهان را درون خود داراست.
ایتالیا می تواند انتخابی بی نظیر برای سفر باشد و کشف راز و رمز هایی که در طبیعت انبوه و حیرت انگیزش دارد.
همین بس که ایتالیا توریسمی ترین کشور جهان نامگزاری شده است، و در عمل توریسم در گردش این آمار را به تصویر می کشد.
سینما و صنعت فیلم سازی این کشور نیز از دید هنردوستان دور نمانده است، نمود واقعی هنر ایتالیا را فستیوال های بین المللی پر جایزه آن نشان می دهد.

غذاهای معروف ایتالیا:

 

شاید با انتخاب پیتزا ایتالیایی به نمونه های مشابه آن حتی در نزدیکی خود دسترسی داشته باشید، اما اکنون که به ایتالیا سفر می کنید طعم واقعی پیتزا مارگاریتا را در کشور ایتالیا تجربه کنید، پیتزایی با خمیری نازک که شهره جهانی دارد و مخاطبان اش در همه سنین هستند.
پاستا دوستان به خوبی اذعان دارند که ایتالیا مهد ماکارونی و پاستا است، وبی شک طعم واقعی خانواده دوست داشتنی پاستا را باید درخود ایتالیا تجربه کرد، نمونه ی جذاب و پرطرفدار آن پاستا کاربونارا است که توصیه می کنیم لذت خوردن اش را از دست ندهید.
وقتی که مرور می کنیم غذاهای معروف ایتالیا را متوجه وجه تشابه علاقمندی های ایرانی ها با غذاهای ایتالیایی می شویم، نمونه پرطرفدار دیگری که به آن اشاره داریم، لازانیا غذای فوق العاده جذاب و خوشمزه ای که متشکل از سه ورقه، گوشت، پنیر، گوجه وهمچنین قارچ است، ممکن است در کشورهای دیگر روش های طبخ آن متفاوت باشد، اما ما اینجا مطابق سلیقه سرآشپز ایتالیایی سخن می گوییم.

مراکز خرید در ایتالیا:
اگر می خواهید از برترین برندهای عطر ولوازم آرایشی دیدن کنید، مرکز خرید مجلل کوین پیشنهاد ما به شماست، خود را برای دیدن زیباترین نمایش های فشن و مد کیف و کفش نیز در سالن های لوکس این مجموعه آماده کنید.
معروف ترین بازار در ایتالیا که انواع رستوران ها، نانوایی ها، و خرده فروشی ها را در خود دارد، ایتالی نام دارد. مکانی پرطرفدار و متفاوت که سالیانه هنرجویان آشپزی و توریسم علاقمند به دانستن آداب و رسوم ایتالیا را به سمت خود می کشاند.
مرکز خریدی نوستالژی که در خاطره مردم ایتالیا حک شده است، چرا که تمام اقلامی را در خود داراست که با عصر تکنولوژی فرسنگ ها فاصله دارد، اگر به ایتالیا سفر کردید حتمأ از مرکز خرید پاپیروس و کارت پوستال های موزیکال، روان نویس ها، و دست سازه های هنری درآن دیدن کنید و شگفت زده شوید.

رویایی و دست نیافتنی ها را در گروه لحظات رویایی احساس کنید.
گروه لحظات رویایی با افتخار شرایطی کم نظیر و استثنایی را محیا نموده تا سفری پر از خاطرات شیرین را در ایتالیا تجربه کنید، کشوری با بالاترین استانداردهای جهانی از دید یونسکو، همین شاید گواه فوق العاده ای باشد تا از زیاده گویی پرهیز کنیم، ولی حیف است در باب معیار های زیبایی شناسی از ایتالیا، فلورانس و دیگر شهرهای باشکوه آن حرفی به زبان نیاوریم.